Numune

Kolleksiyon birimimiz modelde istenen detaylara hassas bir şekilde dikkat ederek ve aynı zamanda üretimde ortaya çıkabilecek olası probremleri öngörerek numune hazırlamaktadır.

Üretim

Alara Tekstil; yeni makinelerden ve özel uygulamalardan oluşan ekipmanıyla üretimi kendi bünyesinde yapabilmektedir. Bu bize mümkün olan en iyi kalite için yeni içilik ve tekniklere uyum sağlama esnekliği sağlamaktadır.

Teknik personelimiz de üretimi sık sık kontrol ederek hataları bulmak yerine önlemektedir.

Modelhane/Kalıp

Modelhanede Gemini sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem başka sistemlerle uyumludur.

Modelhanede çalışan modelistlerimizin, kombine modeller ve elbise, ceket, pantalon gibi ürünlerde en iyi fiti sağlamak için özellikle dokuma altyapıları bulunmaktadır. Bu durum numunenin üretime uygunluğu açısından avantaj sağlar.

Kesim

Verimli kesim işlemi için bilgisayarlı sistemler kullanmaktayız. Kesim işlemi motorla yapılmaktadır.

Dikim

Dikimin tamamını in-house yapmaktayız. Geniş makine parkurumuz ve deneyimli teknik personelimiz sayesinde ceket, elbise ve pantalon gibi ürünleri bile üretmemiz kolay olmaktadır.

Üretim bandımız, firmamızdaki mühendisler tarafından sürekli iyileştirme amacıyla kontrol altında tutulmaktadır.

Ütü Paketleme

Tüm üretimizi yine in-house ütülemekte ve paketlemekteyiz. Hazır ürünleri metal dedektörden geçirip iğne kontrolü yapmaktayız. Ütü departmanında hem düz ütü hem şişirme ütü üniteleri vardır.

İşletmemiz paketli yükleme ve/veya askılı yükleme yapmak için uygundur.

Kalite Kontrol

Gelen tüm kumaşlara gerekli standart testler yapılmaktadır.

Ayrıca kesim ve dikim sonrası ara ürün olarak AQI 2.5’e göre kontrol yapılmakta ve paketlemede %100 kontrol yapılmaktadır.

Mahmutbey Mah. Taşocağı Cad. Tanyeli Sok. No: 10 Kat: 2-3 Bağcılar/İstanbul P.K.: 34217
+90 212 446 23 73